Zbierky pre chorých sú podvod!

Náučná a odborná literatúra, časopisy, noviny...
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Fonzi
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Novembra 2014, 12:19
Bydlisko: Internet
Steam ID: STEAM_0:1:55466468
Celé meno: Tomáš
Vek: 32
Pohlavie:
Kontaktovať používateľa:

Zbierky pre chorých sú podvod!

#1

Príspevok od používateľa Fonzi »

Tak neviem ako začať na túto tému, mnohí sú presvedčení, že vyzbierané peniaze cez SMS alebo ľubovolnou dobrovoľnou čiastkou bankovným prevodom idú tam, kde to je potrebné, ale ťažko povedať aká je skutočne pravda, ja som presvedčený, že je to zase ďalší blav na ľudí, aby sa niekto zas poriadne nabalil a využil pri tom choré deti, ako sa hovorí, na chorých a postihnutých sa ľahšie zarába...

Včera na TV JOJ bola relácia srdce pre deti, moderovali ju známe tváre z televíznej obrazovky, použili pri tom taktizované manévre a išli hlavne na city. Výsledky sú asi každému jasné, miliardárov kŕmiť ďalšími darmi, zarábajú na úkor chorých, taktika pre labilných, rečami zmiasť naivných, ísť na city a emócie, aby mohli vyzbierať čo najviac peňazí v nekonečných cifrách.

Nedopozeral som reláciu až do konca, ale určite už Pána Boha nikto nespomenul, chceli len ľudí na motivovať, aby labilný a citliví ľudia poslali čo najviac peňazí.

Záverom tejto témy chcem Vás ubezpečiť, že keby pomáhali tak ako básnia, tak by na slovensku nebol nikto miliardár, ale každý z chorých by dostal pomocnú ruku a dostal by finančnú injekciu. Čo majú povedať deti v Afrike alebo po celom svete, je to len ďalší z podvodov komerčnej televízie.
Riešim technickú správu webu, údržbu a vediem všetky herné servery.
Nepíšte mi súkromné správy ohľadne vašich problémov, na to máte tento portál a náš tím adminov.
Používateľov profilový obrázok
Kiko
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júna 2015, 11:32
Bydlisko: Internet
Celé meno: Kristián
Pohlavie:
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierky pre chorých sú podvod!

#2

Príspevok od používateľa Kiko »

Áno v podstate máš pravdu podvod sú skoro všetky nadácie pre deti, bohužiaľ som sa aj ja zúčastniľ jednej ktorá bola akože pre deti a zdravotne postihnutých hrali sme futbalovú ligu proti ostatným skupinám a podľa toho koľko gólov bude tak toľko 100e pôjde ; čiže (napr. 1 gól 100e) pôjde na "charitu"

Do kopy sme dali asi okolo 20 gólov no a bolo nám divné že 20000 e dajú len tak na charitu (hrali sme v Česku-Ostrave).
O pár dní neskôr sme sa dozvedeli že na určitú ich charitu to nešlo, bohužiaľ sme to museli zistiť tak že sme išli k tým deťom, takže pokúšali sme sa zavolať teda tím organizátorom a nedvíhali ...
POZOR NIE VŠETKO JE PODVOD !!!
#Kiko
-A-team

Kto druhému jamu kope, namaká sa ako ko****, preto nekopem nemôžem od roboty kone kapú.. ;)
Používateľov profilový obrázok
TheEilag
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Streda, 18. Februára 2015, 10:25
Bydlisko: Česká Republika
Celé meno: David
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierky pre chorých sú podvod!

#3

Príspevok od používateľa TheEilag »

Všiml jsem si tohoto vlákna a musím se k tomu také vyjádřit. Nevím, jak je to s TV finanční sbírkou obzvlášť na Slovensku, ale v Česku existují pochůzkové sbírky. U takových veřejných sbírek na veřejných prostorech jsou občas i podvody, ale ne všechny. Sám musím uznat, že některé jsou přímo osvedčeny příslušným krajským úřadem nebo rovnou ministerstvem vnitra. Je to 3 rok, co jsem se podílel na akci Bílá Pastelka přímo pod SONS(Sjednocená Organizace Nevidomých a Slabozrakých) v jednom měste na Moravskoslezském kraji. Podle všech informací tje z financemi(které byli pomocí veřejných sbírek jak SMS, tak i na ulicích a prostorách) naloženo poctivě, tedy darováno nevidomým, kteří pomoc potřebovali. Jsem jeden z těch, co pomáhá na charitách a podobných organizacích, kde mám přímo informace osvědčené. Jelikož jsem jeden taktéž z politicky aktivních(v mládežnické organizaci v jedné stabilní straně v ČR) a mám dostatek kontaktů, mám vše důkladně prověřené.
Osobně vím, že pomoc není důležitá jen finančně, ale hlavně i fyzicky tzn. přímá péče. Jelikož mám zkušenosti s 2 variantama, jak s přímou péčí tak i dobrovolnictvím(na charitě, hospici, apod.) a taktéž i na veřejných sbírkách mohu říci, že veřejná sbírka je základ, neboť v této době není dostatek finančních prostředků pro lidi se zdravotním handicapem.
U zdravotně postížených je velmi časté, že dostatek finančních prostředků prostě není, neboť si nemohou dovolit přivydělávat, což je např. u dětí zcela pochopitelné. :)
V Česku hodnotím veřejné sbírky docela kladně až na vyjímky některých podvodníků, kteří oslovují kolemjdoucí na ulici a mají u sebe jen živnostenský list a pár přívěsků na klíče a další blbosti a jako kasu plechovku.
Kvalitní veřejné sbírky jsou jen ty, které mají osvědčení od státní instituce nebo krajského(nebo obecního) úřadu a kasu zabezpečenou(většinou plastová s pečetí a logem organizace). Živnosťák proste nestačí. :)
E-mail: theeilag(at)pokecaj.sk
Napísať odpoveď